Kim?

Merhaba! Bu sayfada, başlıkta gördüğünüz “Kim?” sorusunu cevaplayacak ve kısaca kendimden bahsedeceğim.

Özet

Ben Mehmet Akif Tütüncü. 23 Mart 1991’de Çorum – Sungurlu’da doğdum. Daha sonra ailemle birlikte Bursa’ya taşındım. Sonra da üniversite okumak için İzmir’e geldim ve yerleştim. İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsünde bilgisayar mühendisliği okudum. İzmir’de Linovi’de yazılım mühendisi olarak çalıştım. Askerlik görevimi de Manisa’da tamamladım ve İstanbul’a taşındım. VNGRS’ta yazılım mühendisi olarak çalışıyorum.

Biraz Teknik

Özgür ve açık kaynaklı yazılımları seviyorum. Yaptığım çalışmaları mümkün olduğunca açık kaynaklı tutmaya çalışıyorum. Cep telefonumda Android, bilgisayarımda da Linux dağıtımlarını tercih ediyorum. İşim gereği/sayesinde MacBook Pro 13″ 2016 ve haliyle macOS kullanıyorum. Yine işim sayesinde web uygulamarı geliştiriyorum ve işlerin backend tarafında görevliyim. Web uygulamalarına ek olarak Android platformu için mobil uygulamalar geliştirdim ve hala boş vakitlerimde ilgilenmeye devam ediyorum. Bildiklerim genellikle “her şeyden biraz” tadında olsa da, daha çok Java, Scala ve Play Framework gibi teknolojilere hakimim.

Biraz da Teknik Olmayan

Müzik dinlemeyi seviyorum. Ağırlıklı olarak yabancı kaynaklı müzikler dinliyorum. Popüler müzikten pek hoşlanmıyorum. Daha çok rock ve/veya metal dinliyorum. Gitara merakım var. Üniversiteden önce bir süre klasik gitar eğitimi aldım ama sonrası pek gelmedi. Yakın zamanda da bir elektrogitar aldım. Belki bu sefer daha farklı olur.

Sinemaya gitmeyi seviyorum ve genellikle sinema dışında film izlemiyorum. Filmler dışında izlediğim ve takip ettiğim diziler var. Onları da internetten izliyorum.

Düzenli bir okuma alışkanlığım malesef yok. Dönem dönem kendime “Daha çok okumalısın.” şeklinde telkinlerde bulunsam da başarılı olamadım. Okuduklarımın büyük çoğunluğu – bilgisayar başında çokça vakit geçirdiğim için – internette denk geldiğim teknik ve teknik olmayan makaleler ve yazılar.

Bu Blog Neden?

Scala’yı sevdiğimi zaman zaman dile getiriyorum. Aldığım geri bildirimlerde gördüm ki Scala’yı merak edenler hatta öğrenmek isteyenler var. O yüzden – belki istediğim kadar çok ilgilenemeyeceğim ama – bildiklerimi ve öğrendiklerimi ufak ufak aktarmak için böyle bir blog oluşturdum. Eğer birilerinin işine yararsa ne mutlu bana!

Sonuç

Basit bir hayat yaşıyorum. Başkalarının önemsemeyeceği, belki farkına bile varmayacağı küçük şeylerle mutlu olabiliyorum. 🙂

İletişim

Bana aşağıdaki e-posta adresimden ve sağdaki menüde yer alan sosyal medya bağlantılarımdan ulaşabilirsiniz.

m.akif.tutuncu [at] gmail [dot] com

Kim?” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s